חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה שבעזרתה משתמשים בלייזר לחיתוך חומרים שונים.

התהליך מתבצע על ידי כיוון קרן לייזר בעלת הספק גבוה, באמצעות מחשב, אל החומר המיועד לחיתוך. דרך מערכת אופטית .החומר הנמצא בדרכה של הקרן, נמס או מתאדה כשקצוות החיתוך נשארות חלקות. בשיטה זו משתמשים לחיתוך לוחות וחומרים בעלי מבנה. החומרים הנפוצים בהם ניתן להשתמש בשיטה זו, הם: פלדה, נירוסטה, אלומיניום, פרספקס, עץ ועוד.

יתרונות החיתוך בלייזר על פני חיתוך מכני, משתנים בהתאם למצב, אך במרבית המקרים היתרונות הם: מהירות, דיוק רב, הפסדי חומר מזעריים, אין שבבים (נקיון סביבת העבודה) ואין צורך בעיבוד נוסף, כיוון ששפות החיתוך נותרות חלקות. כמו כן, האפשרות של התעקמות החומר בגלל התחממות יתר, המאפיינת עיבוד שבבי, היא קטנה ביותר, היות שחום קרן הלייזר מרוכז בנקודת החיתוך והאזור שמסביב לחיתוך שמושפע מהחום, הוא קטן מאוד. יתרון נוסף שיש לחיתוך הלייזר, לעומת עיבוד שבבי, היא העובדה שרוב המכונות לחיתוך לייזר פועלות באמצעות מחשב וללא צורך במתן מידות על ידי מתכנן החלק. בנוסף לכך ישנם חומרים שקשה או לא ניתן לחתוך אותם באמצעים אחרים.
במפעלנו מכונות לייזר בגדלים ובהספקים  שונים בעלי מגוון רחב מאוד של פתרונות חיתוך
בג''''ט לייזר ניתן לעבד את כל סוגי המתכות (אלומיניום, נירוסטה, ברזל  וכו.) בעוביים שונים וברמות דיוק שונות על פי הצורך ודרישות האיכות של המוצר. התהליך מתבצע על ידי כיוון קרן לייזר בעלת הספק גבוה, באמצעות מחשב, אל החומר המיועד לחיתוך.

חיתוך בלייזר

לינקים שימושיים